Kto zrobił wzór ze skał na Marsie?

By Michał Łaszczyk - 12 stycznia

Taki oto tytuł zaserwował nam dzisiejszy "Dziennik". Kiedy zdjęcia satelitarne Marsa zostały przeszukane pod kątem piramid i lądowisk, ufolodzy przerzucili się na zdjęcia z powierzchni. Właśnie taką formę ma dzisiejsze znalezisko "Dziennika". Muszę powiedzieć że czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Czytałem co prawda analizy najbliższej okolicy Pathfindera, gdzie doszukano się kości i narzędzia obcych, ale tym razem mamy dowody spod stóp (kół) samego łazika.

Zdjęcia przesłane ostatnio na Ziemię przez buszujący na Czerwonej Planecie łazik Spirit zawierają zaskakującą niespodziankę. Otóż skały marsjańskie wyglądają na nich tak, jakby ktoś poukładał je pieczołowicie w równy wzór. Przypadek?


Gdzieżby! Ten zaiste misterny wzór nie może być przypadkiem. Nie wiem czy ze mną jest coś nie tak, ale obracam tą fotą na prawo i lewo i nic nie widzę. Autorowi artykułu wydaje się bardziej prawdopodobne, że całą powierzchnie Marsa kosmici udekorowali w ten niewątpliwie nienaturalny sposób. W końcu jest jeszcze mniej prawdopodobne aby Mars Spirit trafił na takowe miejsce, jeśli nie jest ono na Marsie powszechne. Czy najzwyklejsza na świecie kupa kamieni w najbardziej nieprawdopodobnym miejscu w którym należałoby się spodziewać ich "niezwykłego" ułożenia, jest rzeczywiście tak błaha?

Jakkolwiek brzmi to skomplikowanie, model komputerowy udowodnił ponoć, że w ten sposób mógł powstać kamienny wzór, jaki odkrył na Marsie Spirit. Ale wątpliwości pozostały...

 • Udostępnij:

Coś w podobnym klimacie

4 komentarze

 1. Niespecjalnie widzę ten "wzorek". Pewnie autor artykułu chciał być dowcipny z tymi wątpliwościami?
  Z drugiej strony to fascynujące (ale i zatrważające) jak bzdury poprzez przeinaczenie albo niepełną informację przenikają ze świata nauki do świadomości szerokiej publiczności (np. słynne 21 gram).

  OdpowiedzUsuń
 2. jaki wzór, do diabła? ślepa jestem, czy co?

  OdpowiedzUsuń
 3. Szczerze przyznaje, że ja również zachodziłem w głowę gdzie widać tam jakiś wzór. Znalazłem jednak "analizy" tych zdjęć na stronach paranormalnych. Wygląda to mniej więcej tak jak na podanym linku, (oryginalny rysunek jednego z polskich ufologów):

  http://img171.imageshack.us/my.php?image=kamienienamarsietd2eu2.jpg

  Czyli mniej więcej taka spiralka. Nie wiem, ja tam nic nie widzę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak to się mówi, w którymś kościele ufologowi dzwoniło, ale nie w tym. ;)
  http://i42.tinypic.com/2j5z4ig.png

  OdpowiedzUsuń