Śmierć człowieka-szura

Michał Łaszczyk - 15 maja

W środę natrafiłem na wywiad z Maciejem Zatońskim "najlepszą szczepionką na ignorancję jest edukacja". Jakieś 7 lat temu piłem z Panem Maćkiem w nieistniejącej już księgarnio-kawiarni na ulicy Ruskiej we Wrocławiu. Również wtedy przy piwie opowiadał głównie o antyszczepionkowcach. Jedna z historii dotyczyła kobiety, która wraz z dwojgiem swoich dzieci przemierzyła na piechotę sawannę, aby dotrzeć do punktu szczepień. Jej determinacje tłumaczył drobny fakt, że owa pani miała wcześniej nie dwoje, a czworo dzieci. Umarły na chorobę, nie pamiętam już jaką, na którą szła zaszczepić pozostałe. Stwierdziliśmy, że kiedy przyjdzie epidemia, podczas której ludzie zaczną masowa umierać, umrze też ruch antyszczepionkowy. No i przyszła.

Mimo że mamy w Polsce kilkadziesiąt tysięcy ofiar, ruch antyszczepionkowców ma się lepiej niż kiedykolwiek. Ostatnio czerpię perwersyjną przyjemność z obserwacji na fb różnych prominentnych alternatywnych "dziennikarzy". Alternatywnych w sensie "światem żądzą jaszczury z kosmosu a szczepionki i 5G to żydowski spisek". Co rusz wrzucają screeny z profili zaszczepionych osób. Schemat wygląda tak samo. Wpierw zdjęcie szczęśliwych ludzi po szczepieniu, a potem klepsydra z informacją o pogrzebie parę miesięcy później. Jednak najlepsze czeka nas pod oryginalnymi postami na profilach zmarłych osób. Jak się okazuje, nie tylko ja do nich docieram. Otóż doświadczają prawdziwego nalotu antyszczepionkowców. Pod informacją o dacie pogrzebu widnieje zwykle kilkadziesiąt komentarzy w stylu "dobrze ci tak! , "i co warto było się szczepić", "każdy zbiera, co zasieje". Choć rodzina dementuje, aby śmierć miała cokolwiek wspólnego ze szczepieniem i błaga o opamiętanie, komentarze nie ustają. "Jednego zaszczepionego głupka mniej", "brak samodzielnego myślenia przynosi efekty" itd. Także ten tego.

antyszczepionkowcy

Ja wiem, że większość ludzi, która się nie szczepi, taka nie jest. Wiem, że są ludzie, którzy z jakiegoś powodu nie mogą tego zrobić. Wiem też, że jeżeli poziom seroprewalencji nie przekroczy 70%, to epidemia nigdy się nie skończy. Wiem to wszystko. Jednak jest coś kuszącego w wizji brutalnej weryfikacji tego, kto w tym sporze ma racje. Byłbym gotów poświęcić się i przeżyć jeszcze czwartą falę, aby zobaczyć, jak poradzą sobie z nią facebookowicze straszący żydowskim zastrzykiem. Chciałbym dać im możliwość złożenia dobrowolnej ofiary w postaci swojego zdrowia na rzecz promocji szczepień. Ta promocja byłaby skuteczniejsza niż bilbordy i telewizyjne reklamy. Nie wiem, czy bez kolejnej fali epidemii społeczeństwo dostrzeże korzyści ze szczepień. W zasadzie to zaszczepieni mogą okazać się frajerami. W końcu to nas bolało ramie, a co milionowy z nas umarł na zakrzepice.

Chyba do psychopatii, o której zawsze wiedziałem, dokładam nowy komponent mojej osobowości -pronaukowy nazizm. Na swoje usprawiedliwienie powiem, że normalny człowiek spotyka się z butą i pogardą antyszczepionkowców dopiero od pół roku, a ja słucham tego od kilkunastu lat. Z tej perspektywy zapewniam, że jakiekolwiek konwencjonalne argumenty do tych ludzi nie trafiają. Może tak zaostrzyć zasady gry? Gdyby tak świadoma odmowa zaszczepienia była równoznaczna z rezygnacją leczenia ewentualnego COVIDu? Oświadczenie, że się nie zaszczepisz, byłoby tym samym, co podpisanie standardowego szpitalnego formularza odmowy leczenia. W końcu za większą wolnością stoi też większa odpowiedzialność. Obstawiam, że parę facebookowych nakładek "Morawiecki, dla mnie nie zamawiaj" zniknęłoby z profilowych. Bezkrwawa edukacja zdrowotna najwidoczniej dobiegła końca. Dramatyczna sytuacja osób niezaszczepionych może w końcu pokaże reszcie społeczeństwa, że nauka działa. Czy antyszczepionkowcy są gotowi złożyć swoje życie na ołtarzu postępu? Wszystko zgodnie z ich mottem. Jak to było ""każdy zbiera, co zasieje"?

 • Udostępnij:

Coś w podobnym klimacie

23 komentarze

 1. Żeby zniknął ruch antyszczepionkowy trzeba go przede wszystkim odciąć od źródła finansowania i sterowania. Jak nie będzie w tym pieniędzy i interesu politycznego, antyszczepionkizm umrze śmiercią naturalną.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jako skromny poszukiwacz Prawdy, chciałbym zapytać o te źródła finansowania i sterowania - czy tradycyjnie Kreml, czy inne kierunki? Kto ma interes polityczny i kto sypie kasą?

   Usuń
  2. Kto ma interes polityczny jest oczywiste - Kreml wesprze wszystko co szkodzi krajom Zachodu w ogóle, a Unii Europejskiej w szczególności.

   Ja mieszkam w Niemczech, we Frankfurcie. Lokalna grupa antycovidowców ma swoją stronę w sieci (tak dokładnie to to jest blog). Domena tego bloga została recyklowana z akcji szurów przeciw 5G. A zgadnijcie, w jakie domenie jest mail kontaktowy tego bloga? Tak, macie rację - mail.ru. Żeby ktoś nie mówił że to przypadek: Sprawdziłem stronę na której zakłada się darmowe maile w tej domenie - trzeba do tego znać rosyjski i czytać w cyrylicy, nie ma wersji w innych językach.

   Antyszczepionkowcy w Niemczech demonstrują razem z neonazi, a w Niemczech nikt kto nie jest powiązany z nazi nie pójdzie dobrowolnie z nimi demonstrować. Różne powiązania neofaszystów z Rosją zostały wielokrotnie opisane i udowodnione.

   Dla Rosji taki sposób walki z Zachodem (nazwijmy to po imieniu: to jest wojna) jest nieporównanie tańszy niż otwarty konflikt zbrojny.

   Usuń
  3. Poczęstuj linkiem do tego bloga niemieckich antyszczepionkowców. Jestem zainteresowany

   Usuń
  4. Gwoli prawdy (as they say) jak właśnie sprawdziłem konto na mail.ru można chyba założyć też w kilku innych językach, np.:
   https://account.mail.ru/signup?from=navi&lang=en_US
   https://account.mail.ru/signup?from=navi&lang=es_ES

   Usuń
  5. @Michał Łaszczyk
   Właśnie kontrolnie zajrzałem i widzę, że layout strony zmienił się od mojej ostatniej wizyty całkowicie, a niedopatrzenie z adresem kontaktowym zostało usunięte. Został mi tylko screenshot z tym starym layoutem i adresem kontaktowym. Na życzenie mogę podesłać screenshota na maila.

   Dla ciekawych: adres to "frankfurt 5g frei [kropka] home [kropka] blog" (pousuwać spacje).

   Usuń
  6. O, jednak w guglu nic nie ginie, znalazłem zarchiwizowane (co prawda w jeszcze starszym designie niż mam na screenshocie):

   https://web.archive.org/web/20210104220847/https://frankfurt5gfrei.home.blog/

   (szukać na stronie "mail.ru"")

   Usuń
  7. To nie jest ruch antyszczepionkowy , to jest zdrowa czynność mózgu i objaw tęskonoty za wolnością i wolnym wyborem. Bijesz pianę przyjacielu .

   Usuń
 2. Mi zwraca uwagę, że nawet kompletnie różne odpały prezentują ci sami ludzie. Antyszczepy, płaskoziemcy, NWO, żydomasoneria - to wszystko wyznaje ta sama grupa. To jest jakiś typ umysłowości kolekcjonujący wszelkie intelektualne śmieci. Co najwyżej występuje gradacja szajby nie każdy antyszczep musi być płaskoziemcą, dla niektórych to za dużo, ale praktycznie każdy płaskozoiemca jest antyszczepem. Oni w praktyce żyją w świecie, gdzie ziemia jest płaska, ale żydomasoni i gejoreptilianie to ukrywają, żeby szerzyć homoseksualizm. Z taką szajbą nie ma sensu dyskutować.
  Jest jeszcze coś. Taki kompletny brak filtrów odsiewających bzdury, hamulców antyszajbowych, bazowej intuicji, wyczucia i elementarnego zdrowego rozsądku.. to jest jakieś podobne do socjopatii. Nie są to rzecz jasna tożsame zjawiska, ale nie zdziwiłoby mnie, gdyby istniały tu jakieś zastanawiające korelacje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na kowid ciężko chorują i umierają raczej ludzie starsi, a szury antyszczepionkowe to - zdaje się - raczej młodsi, więc akurat ta epidemia nie mogła nauczyć ich rozumu. Ale generalnie akceptacja szczepień jest chyba dostatecznie wysoka do wygaszenia epidemii szczepionkami, nawet jeśli na początku nie była. Wzrasta też chyba ostracyzm społeczny wobec antyszczepionkowców, co oczywiście nie wpływa korzystnie na ich stan psychiczny. Zobaczymy, to wszystko wyjdzie w badaniach, nieoczekiwany zwrot akcji typu pojawienie się wariantu wirusa odpornego na istniejące szczepionki może jeszcze wszystko zmienić. Na razie można tylko współczuć antyszczepionkowcom, a raczej ich bliskim.

  Natomiast tę epidemię można chyba było zatrzymać ograniczeniami i kwarantannami, testy PCR pojawiły się przecież bardzo szybko. Szkodliwość głupoty niszowych antyszczepionkowców jest naprawdę znikoma wobec katastrofalnej szkodliwości populizmu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma chyba zasady co do wieku szurów. Szur w znaczeniu - aktywny w necie antyszczepionkowiec. Dużo zależy od wieku arcyszura, guru wokół którego gromadzą się inne szury. Dookoła starego szura są stare, a świta młodego szura jest młoda

   Ja również mam wrażenie, że sceptycyzm do szczepionek maleje. Widzę to u siebie w pracy i wśród znajomych znajomych. Sondaże pokazują tu chyba różne wyniki

   Usuń
  2. Opieram się na tym sondażu z OKO.press (oczywiście nie wypada zakładać, że jak ktoś nie chce się szczepić to zaraz jest szurem):
   https://oko.press/wiecej-chetnych-na-szczepienie-nawet-astrazeneca/

   Usuń
 4. Nazizm to nazizm i jest nie do pogodzenia z nauką, pronauką, postępem, human rigths itd.
  Ale rozumiem ideę i jestem za:
  Serokonwersja Każdego Polaka! I paszporty szczepionkowe Covid!
  Książeczki szczepień dzieci i młodzieży wymagane bezwzględnie w żłobkach, przedszkolach, szkołach, klubach, obozach i koloniach. Bilet na imprezy masowe za okazaniem kodu QR serokonwersji.

  Niestety, na populizm i miernotę na ma szczepionki. Oprysk edukacyjny jest coraz słabszy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. https://pl.wiktionary.org/wiki/grammar_Nazi

   Większość wciąż czeka w kolejce, więc na razie tzw. paszporty covidowe byłyby mocno nieetyczne, nagradzałyby cwaniaków i całe grupy uprzywilejowane. Zresztą w ogóle nie chodzi tu o jakieś pryncypia typu pozytywna zmiana nastawienia do szczepień tylko doraźne dźwignięcie upadającej turystyki i opartej na niej gospodarki. Czyli kolejny przykład krótkowzrocznego politycznego oportunizmu, przyczyny większości naszych (unijnych i krajowych) problemów. A przy okazji zaraz ktoś przypomni końskie paszporty z czasów niemieckiej okupacji.
   https://archiwum.allegro.pl/listing?string=paszport%20konia

   Usuń
  2. Ale wiesz, że chodzi o nazizm, a nie "znowu dziaderski przecinek po spacji"?

   Za 2 tygodnie będzie ze 20 milionów tych cwaniaków. Dość duża grupa uprzywilejowana.
   Tak, chodzi m.in. o stałe odblokowanie gospodarki, w tym turystyki.
   Tak, chodzi o zdecydowany nacisk, a nawet generacyjne wymuszanie postaw prozdrowotnych.
   Nowy Ład Zdrowotny.
   Krótkowzroczny polityczny oportunizm? Naszy i unijny? Mógłbyś rozwinąć?

   Usuń
  3. Ale gdzie? Bo w Polsce dwiema dawkami zaszczepiono zaledwie 4,5 mln (z czego tylko część cwaniaków albo pasażerów na gapę). Dopóki epidemia trwa byłbym za tym, żeby każdego traktować jak potencjalnego roznosiciela zamiast bawić się w wydawanie durnych paszportów. Które zapewne będą masowo podrabiane w Chinach (w postaci papierowej) albo za naszą wschodnią granicą (w postaci cyfrowej).

   Zjawiska generacyjne powstają samorzutnie i m.in. dlatego są generacyjne. Chyba nie da się tego zaplanować, plan musiałby być chytrzejszy od jego autorów. Starsze pokolenia wciąż są za szczepieniami mimo tego, że szczepienia były przymusowe - ich sens był oczywisty.

   Spróbuję nieco rozwinąć. W tzw. liberalnych demokracjach każdy kryzys, nawet niezawiniony przez aktualne władze zaraz wykorzystywany jest do zdobywania punktów politycznych, gra się nie fair. Choć uczciwość jest na sztandarach każdej partii. Przed wyborami obiecuje się jedno, po wyborach robi się drugie, bo sytuacja "uległa zmianie". W rezultacie w rankingach zaufania wygrywają politycy którzy jeszcze nie rządzili, a normalni ludzie chodzą na wybory z bólem dupy albo w ogóle przestają głosować.

   Np. wyobraź sobie, że zgodnie z zaleceniami cierpliwie czekałeś na swoje szczepienie i teraz drugą dawkę Astra Zeneca dostaniesz w drugiej połowie sierpnia. A w tym czasie ci co bezczelnie skorzystali z dowolnych okazji pojadą na wakacje z paszportem covidowym.

   Usuń
  4. Znajomy który szczepi może wystawić glejt na szczepienie , więc takie paszporty są niewiarygodne .

   Usuń
 5. Teraz już antyszczepcie straszą, że szczepieni zarażają innych szczepionką i to jest przyczyna przez którą nieszczepieni chorują.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Całkiem pomysłowe. Ale w takim razie dlaczego sami szczepieni nie chorują?

   Usuń
 6. poczytałem o czaszkach - myśle sobie gość ma połapane. czytam o szczepionkach - myślę o co kaman ?? zero nauki tylko opinie bez faktów... facet jak coś piszesz to trochę poszperaj tak jak z czaszkami. wejś przykład z tego gościa np Grzegorz Płaczek - Kobiór

  OdpowiedzUsuń
 7. Jakie macie zdanie o tym wszystkim dzisiaj?

  OdpowiedzUsuń
 8. Mnie denerwują przede wszystkim liderzy antyszczepionkowców, robiący z tego ruchu biznes i marketing. Zwykli ludzie, którzy w tym siedzą, są moim zdaniem ofiarami dezinformacji i manipulacji.

  OdpowiedzUsuń
 9. Kolejny artykuł, który źle się zestarzał 😹. Znienawidzeni innowiercy (antyszczepy) jak na złość nie chcą zdychać. Plusik dla autora za autorefleksję że budzi się w nim prawomyślny „nałkowy” naziol. Przerażające, jak łatwo postępuje dehumanizacja - przyzwolenie i wręcz nawoływanie do posłuszeństwa wobec jedynego słusznego konsensusu nałkowego istniejącego dzięki cenzurze.

  OdpowiedzUsuń